Mená hviezd Man City na súpravách s novým písmom pre Ligu majstrov

equestrianbbs

Administrator
Staff member
Majster Premier League Manchester City odhalil svoj vlastný font, ktorý bude použitý na jeho súpravách v sezóne 2024-25.


Písmo bolo vytvorené v spolupráci s hudobníkom Noelom Gallagherom, bývalým členom skupiny Oasis, ktorý je zhodou okolností aj celoživotným fanúšikom Lacné Futbalové dresy Manchester City. Dizajn vychádza z Gallagherovho rukopisu a bude sa používať na označenie mien a čísel hráčov v budúcej sezóne.


Začalo sa to tým, že Gallagher napísal meno a číslo každého hráča prvého tímu, ktoré sa následne pretransformovalo do písma na mieru, ktoré bude použité na nových súpravách City.


Hoci je určite výrazné, je v ňom viac než len závan obávaného Comic Sans.


Man City odhalil svoju novú domácu súpravu na sezónu 2024-25 minulý mesiac v priebehu minulej sezóny, v ten istý deň ako jeho rival Arsenal. Kampaň sa skončila tým, že Dámske Futbalové tričká Manchester City v posledný deň vyhralo anglický ligový titul rekordnú štvrtú sezónu po sebe.


Dizajn dresu od výrobcu Puma obsahuje miestnu telefónnu predvoľbu "0161" pre mesto Manchester, ktorá sa nachádza vpletená do detailov a lemovania.


Nový dres bude mať ručne kreslený typ písma, keď si ho mužský tím oblečie v každom zápase Ligy majstrov a domáceho pohára v budúcej sezóne. Prispôsobenie Futbalové dresy Foden V Premier League ho však neuvidíme, keďže pravidlá stanovujú, že kluby si musia vybrať nápisy a číslovanie na súprave z radu vopred schválených štýlových a farebných kombinácií, ktoré boli zavedené minulé leto.


Mnohé veľké kluby vybubnovali nové vlastné písma na použitie na svojich oficiálnych zápasových dresoch. Napríklad Real Madrid nedávno zaviedol úplne nový štýl nápisov Arabesque, ktorý zdobí ich novú domácu súpravu v nefalšovanej bielej farbe na sezónu 2024-25.


Niekoľko národných tímov tiež vytvorilo jedinečné nápisy, ktoré sprevádzajú vydanie ich dresov, so zmiešanými výsledkami.


Nórsky národný tím útočníka City Erlinga Haalanda spôsobil minulý rok menší rozruch, Kupit Futbalove Dresy keď k súprave na rok 2024 predstavil odvážne písmo inšpirované starobylými severskými runami.


Hoci čísla a písmená vyzerajú samostatne úžasne, je veľmi ťažké ich prečítať zo vzdialenosti väčšej ako niekoľko metrov, najmä keď hráči v dresoch pobehujú okolo a venujú sa skutočnému futbalovému zápasu.


Napriek tomu, prečo nechať skutočnosť, že písmo je sotva čitateľné, pokaziť to, čo je inak krásnym malým kreatívnym dizajnom?
 
Back
Top